ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ М.Ф.СИДОРЕНКА

    11 липня 2012 року відбулося розширене засідання науково-технічної ради з нагоди 110-річчя Михайла Федоровича Сидоренка – видатного українського вченого, Героя Соціалістичної Праці, заслуженого діяча науки, заслуженого агронома України є одним з найвідоміших і шанованих у Запорізькому краї.
    У засіданні взяли участь понад 60 запрошених колишніх і нинішніх  співробітників станції, члени родини Сидоренка (син Володимир Михайлович, онуки, правнуки), а також голова Мелітопольської районної ради Ю.О.Єсипенко, заступник голови райдержадміністрації О.М.Баша, представники засобів масової інформації.
    У доповіді директора станції О.Б. Расторгуєва йшла мова про життєвий і творчий шлях Михайла Федоровича,  вагомий внесок у становлення і розвиток промислового садівництва на півдні України. Його багаторічна сподвижнецька діяльність як ученого, керівника науково-дослідної установи, організатора наукового забезпечення галузі садівництва, громадського діяча, зразкового сім’янина, чуйної і доброзичливої людини була і залишається зразком для наслідування, збереження і примноження.
    Добрими словами, промовами і спогадами, сповненими любові і вдячності до Людини з великої літери, чиє  ім’я носить Мелітопольська дослідна станції садівництва, до присутніх звернулися інші соратники і послідовники Михайла Федоровича.

З почуттям глибокої вдячності згадував свого наставника, вчителя, який прищепив йому любов до саду, доктор сільськогосподарських наук В.І.Сенін. Теплі і зворушливі слова на адресу «батька садів» почули присутні від кандидата біологічних наук Ф.С.Каленича. Спогадами про характерні риси Михайла Федоровича як керівника і як людину поділилися кандидати наук В.І.Водяницький, О.І.Москаль, М.С.Скиба, В.О.Туровцева, а також   В.Г. Гаркавенко.
     Спогадами про наукову діяльність М.Ф.Сидоренка по створенню нових сортів персика та впровадження їх у виробництво поділилася його учениця, селекціонер, кандидат сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник Н.М.Клочко. Вона відмітила, що за його участю було створено і передано до державного сортовипробування 29 сортів персика. На даний час всі ці сорти знаходяться в колекційних насадженнях і є національним надбанням України. До Держреєстру занесено 11 сортів персика, у тому числі Золотистий, Мелітопольський ясний, Віренея, Ювілейний Сидоренка, Сяйво, Іван Тупицин, Мрія, в яких доля авторства Михайла Федоровича складає від 50 до  75%. Він переконливо довів, що культура персика у Таврійському степу може бути промисловою.
 
Голова Мелітопольської районної ради Ю.О.Єсипенко та син М.Ф.Сидоренка – Володимир Михайлович висловили подяку колективу Мелітопольської дослідної станції, її керівництву за організацію даного заходу, збереження пам’яті про М.Ф.Сидоренка – патріота держави, нашого краю. Його мрія здійснилася: південний степ на тисячах гектарах перетворився на квітучий край.
    Усі присутні мали можливість оглянути виставку наукових праць М.Ф.Сидоренка та співробітників дослідної станції; подивитись альбоми з фотографіями, що відображають багаторічну діяльність наукової установи і творчий шлях Михайла Федоровича; ознайомитися з дослідними зразками компотів з плодів черешні, вишні, абрикоса, персика.
   Учасники заходу поклали квіти до меморіальної дошки з барельєфом М.Ф.Сидоренка, відвідали музей історії садівництва,  де представлено  чисельні спогади про його життєвий і творчий шлях,  як яскраве свідчення того, що учні й послідовники свято бережуть пам’ять про «батька садів».

 

 Відеоматеріал надано КП "Студія Мелітопольський район" МРР